NEIL LILOV (Sabre)

  • # 1 in USA National Rolling Points in Y-10 (2014-15) and Y-12 (2016-17)
  • Gold Medal – Challenge Wratislavia European Circuit U-13, Wroclaw, Poland (2017)
  • Bronze Medal – Trofei Sant Jordi European Circuit U-14, Barcelona, Spain (2017)
  • Bronze Medal – Challenge Wratislavia European Circuit U-13, Wroclaw, Poland (2016)
  • Silver Medal – North American Cup (NAC) Y-12, Cleveland, OH (2017)
  • Bronze Medal – USA National Championships Y-12, Salt Lake City, UT (2016)
  • Silver Medal – USA National Championship (NAC) Y-10, San Jose, CA (2015)
  • Multiple Top 3 results at Regional Youth Circuits (RYC) and Super Youth Circuits (SYC), 2013-17

ANDREW SHI (Sabre)

  • 8th Place – Challenge Wratislavia European Circuit U-13, Wroclaw, Poland (2017)
  • 10th Place – USA National Championships, Salt Lake City, UT (2017)
  • 7th Place – North American Cup (NAC) Y-12, Cleveland, OH (2017)
  • Bronze Medal – Mission SYC Y-12, Rocky Point, NY (2017)
  • Bronze Medal – Neil Lazar RYC Y-14, New Haven, CT (2017)
  • Bronze Medal – LFA RYC Y-12, Cedar Grove, NJ (2016)
  • 6th Place – Cobra Challenge SYC Y-12, Jersey City, NJ (2016)
  • Bronze Medal – Durkan Fall RYC Y-12, Hackensack, NJ (2016)

GILLIAN PARIS (Sabre)

  • Bronze Medal – Charter Oak RYC Y-14, Fairfield, CT (2017)
  • Gold Medal – Ben Gutenberg SYC Y-14, Brockport, NY (2016)
  • Gold Medal – LFA RYC Y-14, Cedar Grove, NJ (2016)
  • Gold Medal – Durkan Fall RYC Y-12, Hackensack, NJ (2016)

JACK DVORIN (Sabre)

  • Bronze Medal – Cobra Challenge SYC Y-10, Jersey City, NJ (2016)
  • Bronze Medal – LFA Winter RYC Y-10, Cedar Grove, NJ (2016)

SELA FEIG (Sabre)

  • Bronze Medal – American Challenge RYC Y-10, Burlington, NJ (2017)
  • 5th Place – Boston Fencing SYC Y-10, Boston, MA (2017)
  • 7th Place – Neil Lazard RYC Y-10, New Haven, CT 92017)
  • Gold Medal – LFA RYC Y-8, Cedar Grove, NJ (2016)
  • 7th Place – LFA Winter RYC Y-10, Cedar Grove, NJ (2016)

CASPAR TURCK (Sabre)

  • Bronze Medal – Neil Lazar RYC Y-10, New Haven, CT (2017)
  • Bronze Medal – Charter Oak RYC Y-10, Fairfield, CT (2017)
  • 9th Place – Boston Fencing SYC Y-10, Boston, MA (2017)
  • Silver Medal – LFA RYC Y-8, Cedar Grove, NJ (2016)

LUCAS GILSON (Sabre)

  • 9th Place – American Challenge RYC Y-12, Burlington, NJ (2017)
  • 9th Place – LFA Winter RYC Y-12, Cedar Grove, NJ (2017)
  • 9th Place – Cobra Challenge SYC Y-10, Jersey City, NJ (2016)

EMMA GARIBIAN (Sabre)

  • 8th Place – North American Cup (NAC) Div 3, Baltimore, MD (2017)
  • Bronze Medal – Cobra Challenge ROC Div 2, Rocky Point, NY (2017)

ETHAN HUANG (Sabre)

  • 5th Place – American Challenge RYC Y-12, Burlington, NJ (2017)

ALEX HUANG (Sabre)

  • Gold Medal – American Challenge RYC Y-8, Burlington, NJ (2017)

RENE ZHANG (Sabre)

  • Bronze Medal – LFA RYC Y-10, Cedar Grove, NJ (2016)
  • 6th Place  – The Garden State RYC Y-10, Metuchen, NJ (2016)

NOAH LEE (Epee)

  • Gold Medal – Neil Lazar RYC Y-10, New Haven, CT (2017)
  • Silver Medal – Charter Oak RYC Y-12, Fairfield, CT (2017)
  • Bronze Medal – Boston Fencing SYC Y-12, Boston, MA (2017)
  • Silver Medal – American Challenge RYC Y-12, Burlington, NJ (2017)

AMINA TROUPE (Epee)

  • Gold Medal – Jeff Wolfe ROC Div 2, Rocky Point, NY (2017)
  • Bronze Medal – Albert Chikayev Memorial Div 1A, Cedar Grove, NJ (2017)

KEVIN BAKER (Epee)

  • 5th Place – North American Cup (NAC) Div 2, Cleveland, OH (2017)
  • 8th Place – Brick City ROC & RJCC Cadets, Rochester, NY (2017)

AUDREY BAKER (Sabre)

  • Bronze Medal – Denise O’Connor RYC Y-12, Garfield, NJ (2017)
  • 8th Place – Denise O’Connor RYC Y-14, Garfield, NJ (2017)
  • 6th Place – Premier Club RYC Y-12, Jersey City, NJ (2017)
  • Silver Medal – LFA Winter RYC Y-12, Cedar Grove, NJ (2016)

GRACE VAN ATTA (Sabre)

  • Bronze Medal – Mission SYC Y-14, Rocky Point, NY (2016)

KAYLA TURNOF (Sabre)

  • 7th Place – LFA RYC Y-14, Cedar Grove, NJ (2016)
  • 5th Place – LFA RYC Y-12, Cedar Grove, NJ (2016)
  • Gold Medal – Cobra RYC Y-10, Jersey City, NJ (2014)

CLARE DEMING (Sabre)

  • Gold Medal – North American Cup (NAC) Vet-40 WS, Baltimore, MD (2017)
  • 7th Place – USA National Championships Vet-40 WS, Salt Lake City, UT (2017)

DMITRY KOPYLOV (Sabre)

  • Current member of the National Veterans Team USA from 2011
  • Bronze Medal – North American Cup (NAC) Vet-50 MS, Baltimore, MD (2017)
  • 8th Place – USA National Championships Vet-40 WS, Salt Lake City, UT (2017)
  • Bronze Medal – North American Cup (NAC) Vet 50 MS, Richmond, VA (2016)
  • Gold Medal – USA National Championship Vet-50 MS (2011)

STEVE DASHNAW (Sabre)

  • Silver Medal – North American Cup (NAC) Vet Open, Richmond, VA (2016)
  • 7th Place – North American Cup (NAC) Vet 50, Baltimore, MD (2015)
  • 7th Place – North American Cup (NAC) Vet 50, Columbus, OH (2014)
  • 8th Place – North American Cup (NAC) Vet 50, Minneapolis, MN (2014)